•    
    • وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی

     سازمان فناوری اطلاعات

     سازمان فناوری اطلاعات

     سازمان فناوری اطلاعات ایران با توجه به نیاز روزافزون کشور به برقراری و توسعه شبکه‌های رایانه ای وارتباط آنها به یکدیگر و در نهایت اتصال به شبکه‌های جهانی و با هدف ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی لازم برای تحقق چنین امری و نیز امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی، خدمات و برنامه‌های کاربردی داخلی و خارجی تحت عنوان «امور دیتا» از سال 1370 به عنوان یکی از قسمت های زیر مجموعه وزارت پست و تلگراف و تلفن آغاز به کار کرد. همزمان با تغییر نام وزارت پست و تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 1382، تغییراتی در سطح شرکت‌های تابعه رخ داد. در این رابطه امور ارتباطات دیتا ضمن تغییر هویت در تابستان 83 به «شرکت ارتباطات داده‌ها» تغییر نام یافت. در تابستان 1384 با توجه به توسعه اهداف و ماموریت های شرکت، نام آن به «شرکت فناوری اطلاعات» تغییر یافت .
     در سال 1387 در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی، این شرکت ضمن تفکیک از شرکت مخابرات ایران، کلیه امور اجرایی خود را به شرکت های مخابرات ایران و زیر ساخت انتقال داد و نام آن به «شرکت فناوری اطلاعات ایران» تغییر یافت و پس از تصویب اساسنامه جدید آن در اواخر سال 1387، در حال حاضر به عنوان یک نهاد حاکمیتی درزیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به فعالیت خود ادامه می دهد.
     سازمان فناوری اطلاعات ایران یکی دیگر از مشتریان پورتال سامان است. هم اکنون پروژه پورتال مرکز امداد و هماهنگی رایانه ای کشور به عنوان پورتال ملی امنیت فضای سایبر کشور به کارفرمایی شرکت فناوری اطلاعات ایران و بر پایه نرم افزار پورتال سامان  اجرا شده است.

     راهکار / راهکارهای مورد استفاده در پروژه های سازمان فناوری اطلاعات عبارتند از:
     پست الکترونیک : cert@certcc.ir
     آدرس : بلوار بیهقی، نرسیده به میدان آرژانتین، برج آفاق
     تلفن : 84803063
     پروژه ها و خدمات


     لینک دسترسی: http://www.certcc.ir سال اجرا: 1388
     پورتال اینترنتی مرکز امداد و هماهنگی رایانه ای کشور (ماهر)

      امروزه اطلاع رسانی، آموزش و هماهنگی های مختلف در زمینه امنیت فضای تبادل داده، امری اجتناب ناپذیر قلمداد میشود. لذا شرکت فناوری اطلاعات، در راستای ایجاد یک نقطه کانونی در سطح وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای انجام فعالیت های هماهنگ راهبری رخدادهای فضای تبادل داده، اقدام به ایجاد یک مرکز با عنوان "مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخداد رایانه ای" یا به اختصار "ماهر" نموده است. این مرکز با ایجاد هماهنگی با سایر تیمهای فوریتهای امنیتی و مراکز امداد رایانه ای در سطح کشور، اطلاعات ارزشمند خود را بصورت یکسان در اختیار سایر گروهها قرارداده و به روز بودن این دانش را تضمین مینماید.

آدرس شرکت سازه اطلاعات سامان
شرکت سازه اطلاعات سامان
آدرس : تهران - بزرگراه مدرس، خیابان وحید دستگردی (ظفر شرقی)، پلاک 215، طبقه ســوم
کد پستی: 1919814718
تلفکس : 22906448
مدیریت
فروش
پشتیبانی
شرکت سازه اطلاعات سامانکلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سازه اطلاعات سامان می باشد.