•    
    •   ویژگی لازم برای موفقیت وب‌سایت‌های تجاری

     مهمترین عامل موفقیت یک وب‎سایت محتوای ارائه شده توسط آن است، اما همین محتوا اگر به درستی و با رعایت نکات فنی آماده نشود، آن گونه که باید در اختیار مخاطب قرار نخواهد گرفت. از آنجا که این روزها بازدیدکنندگان از ابزار مختلفی برای بازدید صفحات وب استفاده می‎کنند، شما باید مطمئن باشید که تصاویری که استفاده می‎کنید با تبلت‎ها، تلفن‎های هوشمند، لپ‎تاپ‌ها و سایر دستگاه‎های دیگر سازگار باشد.
     • شاهراه اطلاعات

     طبق آمار اعلام شده 90 درصد کل ترافیک اینترنت در اختیار درصد کمی‎ از وب‎سایت‎های مطرح است. اما چه عواملی باعث می‎شود تا یک سایت تا این اندازه موفق یا به اصطلاح پربازدید باشد؟ مسلما مهمترین عامل موفقیت یک وب‎سایت محتوای ارائه شده توسط آن است، اما همین محتوا اگر به درستی و با رعایت نکات فنی آماده نشود، آن گونه که باید در اختیار مخاطب قرار نخواهد گرفت.
     به دلیل یکسان بودن محتوا و تعداد زیاد رقبا، این موضوع در مورد وب‎سایت‎های تجاری بیشتر صادق است. اگر می‎خواهید وب‎سایت شما در فهرست برندگان جای گیرد، باید مطمئن شوید که سایت شما به درستی آماده شده باشد. در ادامه چند ویژگی مهم که می‎تواند وب‎سایت شما را به یک پایگاه تجاری موفق و پربازدید تبدیل کند را بررسی خواهیم کرد.

     • تصاویر بزرگ پس‌زمینه

     همه ما با این جمله معروف که می‎گوید یک عکس از 1000 کلمه گویاتر است، آشنا هستیم. این موضوع در مورد وب نیز صادق است. یک عکس پس‌زمینه و متنی که روی آن قرار می‎گیرد به شما کمک می‎کند تا یک پیام ویژه را با تاکید بیشتری به مخاطبین بیان کنید. همچنین برای آن دسته از بازدیدکنندگانی که زمان زیادی را برای خواندن یک متن صرف نمی‎کنند یک عکس می‎تواند گزینه خوبی برای انتقال پیام شما باشد. از آنجا که این روزها بازدیدکنندگان از ابزار مختلفی برای بازدید صفحات وب استفاده می‎کنند، شما باید مطمئن باشید که تصاویری که استفاده می‎کنید با تبلت‎ها، تلفن‎های هوشمند، لپ‎تاپ‌ها و سایر دستگاه‎های دیگر سازگار باشد. اگر یک بازدیدکننده بتواند متن روی عکس را ببیند اما عکس زیر آن قابل مشاهده نباشد، ممکن است معنایی که شما در تلاش برای به تصویر کشیدن آن هستید را منحرف کند. همچنین نباید فراموش کنید که هر چه تعداد عکس‎های به کار رفته در یک صفحه وب بیشتر باشد زمان بارگذاری این صفحه نیز بیشتر و در نتیجه کندتر خواهد شد و ممکن است استفاده از تصاویر زیاد نتیجه معکوس داشته و میزان بازدیدکنندگان را کمتر می‎کند. بنابراین در تعداد و نحوه استفاده از تصاویر با دقت عمل کنید.

     • طراحی نیمه تخت

     در سال 2013 اپل به منظور ساده کردن نحوه مشاهده صفحات خود طراحی تخت را به کار گرفت. طراحی تخت ظاهر سه بعدی هنگام ساخت یک وب‎سایت را از بین می‎برد. این نوع از طراحی با حفظ سادگی به بازدیدکننده اجازه می‎دهد بدون درگیر شدن با موضوعات فنی در طراحی بیشتر روی محتوای ارائه شده تمرکز داشته باشد. همچنین سرعت بارگذاری صفحات تخت بسیار سریع‎تر انجام می‎شود.
     در طراحی نیمه تخت، صفحات وب از سایه‎های جزیی به منظور به تصویر کشیدن سطح متوسطی از درک عمق استفاده می‎کنند. صرف‌نظر از این که شما از طراحی تخت یا نیمه تخت استفاده می‎کنید، موضوع مهم این است که یکنواختی و ثبات را در کار خود حفظ کنید و تا حد ممکن سعی کنید وب‎سایت شما برای بازدیدکنندگان قابل فهم باشد.

     • تایپوگرافی منحصربه‌فرد

     طی سال‎های اخیر شرکت‎ها از انواع خاصی از متون گرافیکی (typography) برای شناخته شدن خود استفاده کرده‎اند. استفاده از یک تایپوگرافی حرفه‎ای و منحصر‌به‌فرد باعث می‎شود تا محتوای ارائه شده و نام شرکت شما در ذهن مخاطبین نقش ببندد. نوع تایپوگرافی که شما استفاده می‎کنید، می‎تواند معرف نوع شرکت یا خدمات شما باشد. اگر شما از متون خلاقانه و سرزنده استفاده کنید همین حس به خوانندگان شما منتقل خواهد شد.

     • ناوبری واضح و سرراست

     با وجود تمام قابلیت‎های جدیدی که در حال حاضر برای استفاده در وب‎سایت‎ها فراهم شده است، اما شما همچنان باید اصول پایه طراحی وب را در نظر داشته باشید. وقتی شخصی به بازدید از وب‎سایت شما می‎پردازد باید این امکان برای او فراهم شود تا به راحتی و با سرعت به بخش‎های مختلف سایت دسترسی داشته باشد. هیچ چیز بدتر از این نیست که بازدیدکننده نتواند محتوای داخل یک سایت را پیدا کند.

     • امنیت

     این قابلیتی است که اغلب در زمان ساخت یک وب‎سایت فراموش می‎شود. وب‎سایت شما باید هم برای بازدیدکننده و هم خود شما امن باشد. انواع مختلفی از گواهینامه‎های SSL وجود دارد که این اطمینان را به وجود می‎آورد که اطلاعاتی مثل مشخصات فردی و اطلاعات کارت‎های اعتباری بین شما و مخاطبین شما محفوظ باقی بماند.
     بعضی از گواهینامه‎های SSL موجود که بهتر است نگاهی به آنها بیاندازید، شامل VeriSign و TRUSTe هستند. یک توسعه دهنده وب باید بداند که کدام گواهینامه بیشتر مناسب کسب و کار شما است. اما فراموش نکنید که خودتان نیز باید در این زمینه تحقیق کنید، چرا که یکی از مهمترین موضوعات راه‌اندازی یک وب‎سایت حفظ امنیت آن است.

     منبع درج :

     مجله شبکه

آدرس شرکت سازه اطلاعات سامان
شرکت سازه اطلاعات سامان
آدرس : تهران - بزرگراه مدرس، خیابان وحید دستگردی (ظفر شرقی)، پلاک 215، طبقه ســوم
کد پستی: 1919814718
تلفکس : 22906448
مدیریت
فروش
پشتیبانی
شرکت سازه اطلاعات سامانکلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سازه اطلاعات سامان می باشد.