•    
    • رهبری یک کسب و کار موفق


     شرکت های موفق چگونه رهبری می شوند؟

     موفقیت در تجارت و کسب و کار، بدون شک بستگی به عوامل متعددی دارد، این عوامل یا درونی هستند یا بیرونی. اما آنچه مسلم است رهبری کسب و کار نقش تعیین کننده ای در این موفقیت دارد. رهبری، یک شرکت موفق به (دی ان ای DNA ) خاصی نیاز دارد. بررسی ساختار و رویه شرکت های موفق نشان می دهد که تقریبا تمام شرکت های موفق سه شخصیت یا کارکتر مشخص (D+N+A) را در تیم رهبری خود دارند.
      
     (D: Dreamer) دی: یک مدیر خیال پرداز
     معمولأ مؤسس و گاهی مدیر عامل کسب و کار در این جایگاه قرار می گیرد. این شخص کسی است با رویایی پردازی فوق العاده و شور و اشتیاقی برای رسیدن به آن، کسی که می تواند الهام بخش دیگران باشد و با انرژی که دارد آنان را با خود همراه سازد. اغلب این افراد در زمینه های مالی، عملیاتی، اعداد و ارقام و جژئیات قوی نیستند، اما در عوض یک شخص برون گرای دارای تصویر ذهنی بزرگ هستند که می داند چگونه دیگران را ترغیب کنند.
      
     (N: Number Cruncher) ان: یک حسابرس قدرتمند
     یک حسابرس قدرتمند کسی است که عاشق اعداد و ارقام است و به شدت مراقب پول هاست و ممکن است همان مدیر مالی و یا حسابدار حرفه ای شما باشد. این افراد معمولأ درون گرا هستند و ذاتأ رهبر نیستند و اغلب با (دی: مدیر خیال پرداز) در تضاد تفکر هستند. گاهی اوقات در ایجاد ارتباط موفق و ترغیب کردن دیگران با مشکل مواجه می شوند، زیرا استعداد اصلی آنها تجزیه و تحلیل است نه احساسات. با این حال این شخص یکس از اجزای حیاتی هر کسب و کار موفقی به حساب می آید.
      
      (A: Accomplisher) ای: یک تمام کننده
     هر کسب و کار موفقی به یک تمام کننده قوی نیاز دارد. به طور معمول مدیر اجرایی کسب و کار این ویژگی را دارد، همان شخصی که می تواند یک کارفرمای قدرتمند در درون کسب و کار باشد و شما را از انجام شدن به موقع پروژه ها و عملیاتی شدن آنها، عمل به تعهدات مطمئن سازد. این شخص، در عین حال به راحتی می تواند موضوعات مدیریت منابع انسانی را نیز مدیریت و کسب و کار را به روشی صحیح بازسازی کند. یک تمام کننده قوی به طور معمول خوش بین، پرانرژی و مثبت نگر است و با روحیه رقابتی بالایی که دارد در بخش فروش نیز موفق عمل می کند.
      
     این که یک شخص واحد، هر سه ویژگی را همزمان داشته باشد، بسیار نادر است. اکثر کسب و کارهای موفق دنیا، سه شخصیت یا تیم مجزای تمام عیار برای این حوزه ها را در رهبری خود دارند. تقابل مثبت ویژگی های متضاد آنهاست که پویایی، پایداری و قدرت یک کسب و کار موفق را باعث می شود.
      

     علیرضا زارعی دولت آبادی
     21/11/1394  15:29
     آقای مهندس کلانتری عزیز ممنون بابت این پست های کاربردی، مفید و صد البته آموزنده شما در وبلاگ، به امید روزی که سایر اعضا هیات مدیره و مدیران میانی شرکت هم در این فضا حضور پررنگ تر و موثر تری داشته باشند. بگذریم برای من یه سوال پیش اومد و اون در مورد نقش ما در مدیریت کسب و کار پورتال سامان است. تکلیف مون با آقای مهندس اسکندریان که معلومه چون به عنوان یک Number Cruncher و حسابرس قدرتمند دقیقا مو رو از ماست بیرون می کشند و به حساب همه اساسی رسیدگی می کنند، اما در مورد نقش شما من هنوز درک نکردم شما بیشتر یک مدیر خیال پرداز هستید یا یک تمام کننده !
     فرامرز کلانتری
     24/11/1394  10:01
     جناب زارعی از این که ضمنی با این پست شرکت را در زمره شرکت های موفق قرار دادید سپاسگزارم. نقش تک تک افراد از نظر خودشان یا تصویر آن برای بقیه مهم نیست. آنچه مهم است این است که از زاویه دید رهبری شرکت، این سه ویژگی وجود داشته باشد که فکر می کنم شرکت ما تا حدودی آنها را دارد. همچنین مهم است که از بیرون به درستی نقش ها به تفکیک اشخاص شناخته نشود. کاربرد های فراوانی دارد
آدرس شرکت سازه اطلاعات سامان
شرکت سازه اطلاعات سامان
آدرس : تهران - بزرگراه مدرس، خیابان وحید دستگردی (ظفر شرقی)، پلاک 215، طبقه دوم و ســوم
کد پستی: 1919814718
تلفکس : 22906448
مدیریت
فروش
پشتیبانی
شرکت سازه اطلاعات سامانکلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سازه اطلاعات سامان می باشد.