•    
    • پورتال سامان

     مشخصات فنی

     کلیه محصولات و خدمات ما (از جمله پورتال سامان) بر بستر تکنولوژی وب و زیرساخت های وب توسعه یافته و عرضه می شوند. محصولات، سرویس ها و خدمات ارائه شده توسط ما، متن باز (Open Source) نیستند و از قوانین توزیع های مرتبط با محصولات متن باز (Open Source) تبعیت نمی کنند. درعین حال برای زیرساخت نصب و راه اندازی محصولات و خدمات ما (پورتال سامان) توصیه اکید ما بر استفاده از زیرساخت های متن باز (Open Source) و امن تجربه شده، می باشد. این رویکرد با سیاست و استراتژی مهاجرت به بسترهای متن باز کشور نیز تطابق دارد.

      

     1. مشخصات نرم افزار پورتال سامان:
      

     2. زیرساخت سخت افزاری پیشنهادی برای سرور پورتال:
     نسخ مختلف پورتال سامان روی بسترهای میزبانی اشتراکی (Shared web host)، بستر میزبانی سرور مجازی اختصاصی (Virtual private server web host) یا بستر میزبانی سرور اختصاصی (Dedicated server web host) قابل نصب و راه اندازی می باشد. توان سخت افزاری مورد نیاز به ازای هر پروژه و نصب پورتال پس از تحلیل نیازمندی و ترافیک هدف و الگوهای رفتاری مراجعه کاربران و حجم و ساختار صفحات وب پورتال تعیین می گردد. بنابراین در صورت نیاز به سرویس دهی به تعداد کاربر همزمان و حجم ترافیک بالا، راهکار نصب جداگانه سرویس دهنده وب از سرویس دهنده پایگاه داده و در ترافیک های بالاتر، راهکارهای بالانس کننده وب و کلاسترینگ پایگاه داده پیشنهاد خواهند گردید. همچنین راهکارهای HA (High Availability) که دسترس پذیری را همزمان با امکان مدیریت ترافیک ارائه می دهند قابل استفاده به عنوان زیرساخت نصب پورتال و محصولات وابسته آن می باشد. توصیه پیشنهادی: با توجه به اینکه راهکارهای ویژه پورتال سامان (Saman portal solutions) شامل اجرای تنظیمات امن سازی (Security hardening)، کارایی (Performance) و پایش (Monitoring) می باشد، نیازمند این است که این محصول روی سرورهای مجازی یا اختصاصی نصب گردد تا امکان اجرای این تنظیمات ویژه وجود داشته باشد. به صورت معمول اجرای این تنظیمات روی فضاهای اشتراکی میزبانی وب امکان پذیر نمی باشد.
     مثال: در ادامه زیرساخت پیشنهادی برای نصب یک نسخه سازمانی پورتال سامان به همراه ابزار توسعه نرم افزار پورتال ، ابزار یکپارچه سازی پورتال و ابزار مدیریت فرآیند کسب و کار برای کاربرد پورتال اینترنتی یک سازمان با نیاز سرویس دهی به حدود 500 کاربر همزمان محاسبه و پیشنهاد گردیده است. برای این منظور یک سرور اختصاصی (Dedicated server) با مشخصات تقریبی زیر مورد نیاز است:

      

     اتصال سرور به اینترنت رویه نصب تعداد هسته پردازنده(x64) حافظه دیسک
     پهنای باند حدود 15MB با ترافیک روزانه 2GB سرویس دهنده وب و سرویس دهنده بانک اطلاعاتی روی یک سرور نصب می شوند 8 16 GB 300 GB

      

      

آدرس شرکت سازه اطلاعات سامان
شرکت سازه اطلاعات سامان
آدرس : تهران - بزرگراه مدرس، خیابان وحید دستگردی (ظفر شرقی)، پلاک 215، طبقه ســوم
کد پستی: 1919814718
تلفکس : 22906448
مدیریت
فروش
پشتیبانی
شرکت سازه اطلاعات سامانکلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سازه اطلاعات سامان می باشد.