•    
    • تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
     منبع: خبرکزاری شبستان
     تعداد بازدید: 344
     مدیرعامل سازمان صنایع کوچک اعلام کرد:

     تا ۶ درصد تسهیلات بنگاههای کوچک، بلاعوض خواهد بود

     خبرگزاری شبستان:یزدانی از ارایه تسهیلات ۶ درصدی بلاعوض برای حضور بنگاهها در عرصه تجارت الکترونیک خبر داد و گفت: همچنین به جای اختصاص تسهیلات ۱۸ درصد این بنگاهها می توانند برای پیوستن به تجارت الکترونیکی از تسهیلات ۱۲ درصدی برخوردار شوند.

     به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، علی یزدانی مدیرعامل شرکت صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در مراسم اختتامیه جشنواره وب و کسب و کار ایرانی گفت: با بیش از 84 هزار بنگاه اقتصادی داریم که 80 هزار بنگاه کوچک صنعتی و 4 هزار و 350 بنگاه متوسط است و در حوزه اصناف هم بیش از 3 میلیون شبکه خرد یا متوسط در کشور وجود دارد.
     وی با اشاره به اهمیت تجارت الکترونیک افزود: اهمیت این تجارت بر کسی پوشیده نیست اما ما هنوز برای حضور در عرصه جهانی فاصله بسیاری را با تجارت الکترونیک جهانی داریم.
     وی به آمار GDP (تاثیر آی سی تی بر تجارت کشورها) در ایران اشاره کرد و گفت: 4 درصد از تجارت ایران در سه سال گذشته مربوط به GDP است که با این میزان بنگاه خرد کوچک و متوسط جایگاهی بیش از این را می طلبد و با توجه به سیاستهای کلان دولت در حمایت از بنگاههای صنفی این حمایت از طریق توسعه بازار در ارتباط با این بنگاهها و اتصالشان به شبکه های جهانی مقدور است.
     معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: موقعیت ایران و ظرفیتهایی که در پسابرجام به وجود آمده توجه به تجارت الکترونیک را بیش از پیش برای همه ما مدنظر قرار داده و فرصت برای حضور در بازارهای جهانی و صادرات غیرنفتی از طریق تجارت الکترونیک در این عرصه برای ما اهمیت پیوستن به تجارت الکترونیک را روشن تر می سازد.
     وی مزیت های پیوستن به تجارت الکترونیک جهانی را ارتباطات نزدیکتر، تعاملات بیشتر، کاهش هزینه، بهبود مدیریت مصرف کننده و عرضه کننده دانست و گفت: البته در بحث امنیت شبکه و هزینه های بالا و تربیت نیروهای متخصص بنگاههای کوچک نیازمند کمک هستند که سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران آماده ارایه هرگونه کمک برای رفع این مشکلات است.
     یزدانی گفت: از طریق تسهیلاتی که در قالب ردیفهای فنی و اعتباری بودجه به شهرکهای صنعتی و بنگاههای کوچک ارایه می شود تا 6 درصد برای حضور بنگاهها کمک بلاعوض می دهیم و این کار در سالهای 93 و 94 انجام شده و در سال 95 نیز با استقبال بنگاهها انجام می شود.

آدرس شرکت سازه اطلاعات سامان
شرکت سازه اطلاعات سامان
آدرس : تهران - بزرگراه مدرس، خیابان وحید دستگردی (ظفر شرقی)، پلاک 215، طبقه دوم و ســوم
کد پستی: 1919814718
تلفکس : 22906448
مدیریت
فروش
پشتیبانی
شرکت سازه اطلاعات سامانکلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سازه اطلاعات سامان می باشد.