•    
    • تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
     منبع: خبرگذاری تسنیم
     تعداد بازدید: 249
     مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی خبر داد

     اعطای وام ۱۲ درصد برای توسعه تجارت الکترونیک در صنایع کوچک و متوسط

     مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: دولت برای توسعه تجارت الکترونیک در واحدهای کوچک و متوسط با ارائه تسهیلاتی، ۶ درصد از هزینه دریافت وام این بنگاه‌ها را پرداخت و امکان بهره‌گیری از وام ۱۲ درصدی را برای آنها فراهم می‌کند.

     به گزارش خبرنگار بخش بازرگانی خبرگزاری تسنیم، علی یزدانی امروز در جشنواره وب و کسب و کار در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری اظهار کرد: اولین جشنواره در حوزه تجارت الکترونیک در ایران برگزار شد. در دنیای امروز شبکه‌های اجتماعی حرف اول را در همه حوزه‌ها می‌زند و به نوعی آرزوی دیرینه انسان برآورده شده است و می‌تواند اطلاعات جهان را در یک لحظه مبادله کند.
     وی افزود: برگزاری چنین جشنواره‌ای به ترویج تجارت الکترونیک در بنگاه‌های کوچک و متوسط کمک شایانی خواهد کرد.
     مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ادامه داد: 84 هزار بنگاه کوچک و متوسط در کشور وجود دارد که به دلایل مختلفی تا به امروز نتوانسته‌ اند به شکل مناسبی در عرصه فضای مجازی و تجارت الکترونیک فعالیت کنند.
     یزدانی تصریح کرد: از مزیت‌های ورود به تجارت الکترونیک برای صنایع کوچک و متوسط توسعه ارتباطات با دنیا و فعالیت‌ شرکت‌ها و واحدهای خدماتی است.
     وی ادامه داد: در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به دنبال کمک به تربیت نیروها و مدیران متخصص در فضای تجارت الکترونیک هستیم و حتی بخشی از هزینه‌های فعالیت بنگاه‌ها در این بخش را نیز تامین می‌کنیم.
     مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ادامه داد: دولت برای توسعه تجارت الکترونیک در بنگاه‌های کوچک کمک‌های بلاعوضی را برای بنگاه‌ها در نظر گرفته است.

     * اعطای وام 12 درصد برای توسعه تجارت الکترونیک در صنایع کوچک و متوسط

     یزدانی اضافه کرد: بخشی از این کمک‌ها و تسهیلات یاد شده که براساس ردیف‌های بودجه کل کشور و در غالب ردیف‌های فنی اعتباری پیش‌بینی می‌شود تا 6 درصد هزینه دریافت تسهیلات را متقبل می‌شویم و بدین صورت بنگاه‌ها می‌توانند از تسهیلات با بهره بانکی 12 درصد برخوردار باشند.
     وی تصریح کرد: بنگاه‌های کوچک و متوسط باید در نظر داشته باشند که دنیای آینده در قالب تجارت الکترونیک فعالیت می‌کند و در صورتی که واحدها خود را به این امر مجهز نکنند حذف خواهند شد.
     مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی یادآور شد: فاصله گسترش تجارت الکترونیک در ایران با دنیا زیاد است اما شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های گذشته فعالیت‌های خوبی داشته‌اند و ما نیز برای توسعه آنها واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی با تسهیلات ویژه را دنبال می‌کنیم.
     یزدانی در خصوص مزیت‌‌های استفاده از تجارت الکترونیک برای واحدهای کوچک و متوسط گفت: این امر منجر به کاهش هزینه‌ها و ایجاد تعاملات بیشتر در بازارهای جهانی خواهد شد، اما باید در نظر داشت که تمام بنگاه‌های کوچک و متوسط نمی‌توانند به راحتی امنیت شبکه‌ خود را بالا ببرند که در این زمینه نیز برنامه‌هایی در دستور کار داریم.

      

آدرس شرکت سازه اطلاعات سامان
شرکت سازه اطلاعات سامان
آدرس : تهران - بزرگراه مدرس، خیابان وحید دستگردی (ظفر شرقی)، پلاک 215، طبقه دوم و ســوم
کد پستی: 1919814718
تلفکس : 22906448
مدیریت
فروش
پشتیبانی
شرکت سازه اطلاعات سامانکلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سازه اطلاعات سامان می باشد.