•    
    • تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
     منبع: خبرگزاری شبستان
     تعداد بازدید: 467

     درآمد تجاری ایران از آی تی ۲/۵ درصد اقتصاد کشور است

     جهانگرد آمار GDP یا همان درآمد اقتصاد کشور از آی تی را سالانه ۲/۵ درصد اعلام کرد و افزود: طبق برنامه ششم قرار است که به ۵ درصد برسیم.

     به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، نصرالله جهانگرد، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در مراسم پایانی جشنواره وب و کسب و کار گفت: اگر فعالین حوزه آی تی بتوانند ظرفیت هایشان در اختیار فعالان صنعتی قرار دهند قطعاً ارزش افزوده مناسبی برای اقتصاد کشور فراهم خواهد شد.
     جهانگرد با اظهار اینکه تا قبل از ورود تکنولوژی فناوری اطلاعات به عرصه تجارت حوزه های مختلف اقتصادی درآمد بالای ده هزار دلار امکان نداشت یادآور شد: اما در سه دهه قبل با پیشرفت آی سی تی به عرصه تجارت درآمدهای سرانه بالای 40 هزار دلار را در کشورهای مختلف شاهد هستیم و درآمد ناشی از آی سی تی در کشورهای مختلف بین 5 تا 7 درصد اقتصاد آنها را تشکیل می دهد که این آمار (GDP) در چین به عنوان یک استثنا به 16 درصد می رسد.
     رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور اعلام کرد: آمار GDP یا همان درآمد حاصل از آی سی تی در تجارت ایران ۲/۵ درصد است و پیش بینی می شود که این میزان با اجرای برنامه ششم توسعه به 5 درصد برسد.
     جهانگرد به گسترش شبکه ملی اطلاعات و اینترنت موبایل در کشور اشاره کرد و گفت: امروز در هر جای ایران برای دسترسی به داده امکان وجود دارد و ترافیک روزانه خطوط ایرانسل 1200 ترابایت است که نسبت به سال گذشته 25 برابر شده و رشد بیش از 300 درصد هم در زمینه نرم افزاری داشته‌ایم.
     وی تاکید کرد: طبق هدف گذاری برنامه ششم توسعه پیش بینی می شود این بازار به سی هزار میلیارد تومان برسد و بازار آی سی تی ایران 110 هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد.
     جهانگرد در پایان تصریح کرد: 95 درصد این بازار توسط بخش خصوصی اداره می شود و دولت تسهیل کننده مسایل برای فعالین این بازار محسوب می شود.

      

آدرس شرکت سازه اطلاعات سامان
شرکت سازه اطلاعات سامان
آدرس : تهران - بزرگراه مدرس، خیابان وحید دستگردی (ظفر شرقی)، پلاک 215، طبقه دوم و ســوم
کد پستی: 1919814718
تلفکس : 22906448
مدیریت
فروش
پشتیبانی
شرکت سازه اطلاعات سامانکلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سازه اطلاعات سامان می باشد.