•    
    • تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
     منبع: روابط عمومی جشنواره وب و کسب و کار
     تعداد بازدید: 1149
     در مراسم پایانی جشنواره وب و کسب و کار عنوان شد :

     بازار سی هزار میلیارد تومانی فناوری اطلاعات در برنامه ششم توسعه

     رویداد پایانی اولین جشنواره وب و کسب و کار در بنگاههای صنعتی، معدنی و تجاری، با حمایت علمی شرکت سازه اطلاعات سامان ( پورتال سامان ) از سوی دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات، وزارت صنعت، معدن و تجارت و با حضور معاونین و مقامات وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، و وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، روسا و مدیران کل دستگاههای عضو شورای سیاست گذاری، برگزیدگان نشان برتر تعاملات الکترونیکی، مدیران ارشد بیش از 300 شرکت صنعتی و معدنی و بنگاه اقتصادی فعال و چهره های علمی و صاحب نظران فضای وب و اصحاب رسانه برگزار و تندیس نشان برتر تعاملات الکترونیکی به نمایندگان 11 وب سایت و 3 ارزیاب منتخب از سوی شورای سیاستگذاری جشنواره اهداء گردید.

     در این مراسم مهندس اسکندریان، مدیر عامل  شرکت سازه اطلاعات سامان و دبیر علمی و اجرایی جشنواره به عنوان اولین سخنران علمی در نشستی با موضوع شاخص های ارزیابی وب از منظر کسب و کار در خصوص اهداف برگزارکنندگان جشنواره و دستاوردهای آن توضیحاتی ارائه و  افزود :  تفاوت رویکرد در این جشنواره تمرکز بر اهداف کسب و کار در مقابل تمرکز بر طراحی وب و فناوری، کارکرد وب در کسب و کارهای اساسا غیرالکترونیکی و نهایتا پرداختن به آنچه باید وجود داشته باشد نه صرفا کیفیت آنچه وجود دارد بوده است و بر این اساس شاخص های ارزیابی در سه محور محتوا و طراحی، تعامل و خدمات الکترونیک و شاخص های مرتبط با حوزه فناوری و زیرساخت  تدوین و بر اساس آن فرایند ارزیابی وب سایت های متقاضیان به طور مستقل توسط سه ارزیاب یکی در بخش حاکمیت، دیگری به عنوان نماینده حوزه کسب و کار و گروه سوم خبرگان فناوری اطلاعات انجام شد.

     در  بخش بعدی این رویداد مهندس کلانتری، رئیس هیات مدیره  شرکت سازه اطلاعات سامان و رئیس کارگروه ارزیابی جشنواره به عنوان دومین سخنران علمی در نشستی با موضوع ابزارهای ارزیابی وب و نحوه سنجش شاخصها به معرفی محورهای ارزیابی در جشنواره،  شاخص های قابل ارزیابی توسط ابزار و نهایتا معرفی ابزارها مورد استفاده پرداختند.

     مهندس کلانتری با بیان اینکه در حوزه محتوا و طراحی 27 شاخص، در حوزه  تعاملات و خدمات الکترونیکی و حوزه فناوری و زیرساخت نیز هر کدام 21 شاخص تدوین و ملاک ارزیابی قرار گرفته است افزود :  در مجموع در طی فرایند ارزیابی بر اساس رویکرد اصلی اتخاذ شده در این جشنواره  در بخش شاخص های محتوایی تمرکز بر اهداف کسب و کار در مقابل تمرکز بر طراحی وب و فناوری بوده است.

     در بخش دوم این رویداد که به موضوع سخنرانی مقامات  اختصاص یافته بود ، مهندس یزدانی معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به عنوان اولین سخنران با بیان اینکه  جشنواره وب و کسب و کار در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری اولین جشنواره در حوزه تجارت الکترونیک در ایران برگزار می شود افزود :  در دنیای امروز شبکه‌های اجتماعی حرف اول را در همه حوزه‌ها می‌زند و به نوعی آرزوی دیرینه انسان برآورده شده است و می‌تواند اطلاعات جهان را در یک لحظه مبادله کند و قاعدتا برگزاری چنین جشنواره‌ای به ترویج تجارت الکترونیک در بنگاه‌های کوچک و متوسط کمک شایانی خواهد کرد.

      


     مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ادامه داد: 84 هزار بنگاه کوچک و متوسط در کشور وجود دارد که به دلایل مختلفی تا به امروز نتوانسته‌اند به شکل مناسبی در عرصه فضای مجازی و تجارت الکترونیک فعالیت کنند. یزدانی تصریح کرد: از مزیت‌های ورود به تجارت الکترونیک برای صنایع کوچک و متوسط توسعه ارتباطات با دنیا و فعالیت‌ شرکت‌ها و واحدهای خدماتی است.

     مهندس نصرالله جهانگرد، رئیس سازمان فناوری اطلاعات  و معاون وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سخنران بعدی بود که در مراسم پایانی جشنواره وب و کسب و کار گفت: اگر فعالین حوزه آی تی بتوانند ظرفیتهایشان در اختیار فعالان صنعتی قرار دهند قطعاً ارزش افزوده مناسبی برای اقتصاد کشور فراهم خواهد شد.

     جهانگرد با اظهار اینکه تا قبل از ورود تکنولوژی فناوری اطلاعات به عرصه تجارت حوزه های مختلف اقتصادی درآمد بالای ده هزار دلار امکان نداشت یادآور شد: اما در سه دهه قبل با پیشرفت آی سی تی به عرصه تجارت درآمدهای سرانه بالای 40 هزار دلار را در کشورهای مختلف شاهد هستیم و درآمد ناشی از آی سی تی در کشورهای مختلف بین 5 تا 7 درصد اقتصاد آنها را تشکیل می دهد که این آمار (GDP) در چین به عنوان یک استثنا به 16 درصد می رسد.

     رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور اعلام کرد: آمار GDP یا همان درآمد حاصل از آی سی تی در تجارت ایران ۲/۵ درصد است و پیش بینی می شود که این میزان با اجرای برنامه ششم توسعه به 5 درصد برسد. وی تاکید کرد: طبق هدفگذاری برنامه ششم توسعه پیش بینی می شود این بازار به سی هزار میلیارد تومان برسد و بازار آی سی تی ایران 110 هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد.

      


      

     در ادامه دکتر سبحانی فرد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، دکتر رحمانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید به ارائه سخنرانی پرداختند و هریک بر اهمیت و نقش و جایگاه کاربرد فناوری اطلاعات در افزایش بهره وری و توسعه کسب و کار بنگاههای صنعتی، معدنی وتجاری  و لزوم اجرای برنامه های توسعه ای و حمایتی در این حوزه تاکید نمودند.

     در بخش پایانی این رویداد  بر اساس نتایج ارزیابی و بر اساس و تصویب شورای سیاستگذاری و کمیـته ارزیابی  11  بنگاه صنعتی ، معدنی و تجاری موفق به اخذ «نشان برتر تعاملات الکترونیکی» شدند که تندیس و لوح برگزیدگان از سوی مقامات و مسئولان  برگزاری جشنواره و به مدیران و نمایندگان شرکت های منتخب اهدا گردید.

     این بنگاه ها در سه بخش بنگاههای بزرگ ، متوسط  و کوچک تقسیم شده بودند. که به ترتیب در بخش بنگاه های بزرگ شرکت های صنعتی پارس خزر ، صنایع خالص سازان روی زنجان ، فرش خاطره کویر  در قسمت بنگاه های متوسط ؛  شرکت های مدیریت پندار فناور ایده گستر ، اتحادیه سراسری تعاونی های محلی ایران و آهن و فولاد غدیر  و در بخش بنگاه های خرد و کوچک  شرکت های فن آوری اطلاعات پارمیس ، پارس نیوشا نیک ، بهینه پردازش ، توسعه دهندگان سیستم ابتکار و حوله زمرد  موفق به دریافت نشان برتر تعاملات الکترونک از اولین جشنواره وب و کسب و کار بنگاههای صنعتی ،معدنی و تجاری شدند.

     گفتنی است، این جشنواره به همت دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت با حمایت علمی شرکت سازه اطلاعات سامان ( پورتال سامان ) و با همکاری معاونتهای تخصصی، سازمان های تابعه و استانی وزارت صنعت، مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی و اتاق بازرگانی و اصناف کشور و با هدف گسترش و ارتقاء اثربخشی نفوذ فناوری اطلاعات در بنگاههای صنعتی، معدنی و تجاری، و به جهت ضرورت برنامه ریزی و اقدام برای حمایت و تشویق بنگاهها در جهت بکارگیری بیشتر ظرفیتهای وب در توسعه کسب و کار داخلی و بین المللی و خروج از فضای رکود برگزار گردید.

     مراسم پایانی این رویداد با پوشش گسترده رسانه ای از سوی واحد مرکزی خبر و  شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران، خبرنگاران و اصحاب رسانه از جمله  خبرگزاری های فارس، تسنیم، موج، آنا نیوز،  و  هفته نامه روزنامه های گسترش صنعت، اقتصاد پویا، بازار کار، عصر اقتصاد، عصر ارتباط  در محل سالن کنفرانس شماره یک ، محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران  همراه بود.

      

      

آدرس شرکت سازه اطلاعات سامان
شرکت سازه اطلاعات سامان
آدرس : تهران - بزرگراه مدرس، خیابان وحید دستگردی (ظفر شرقی)، پلاک 215، طبقه ســوم
کد پستی: 1919814718
تلفکس : 22906448
مدیریت
فروش
پشتیبانی
شرکت سازه اطلاعات سامانکلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سازه اطلاعات سامان می باشد.