•    
    • تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
     منبع: سازه اطلاعات سامان
     تعداد بازدید: 391
     صاحب نظر حوزه فناوری اطلاعات مطرح کرد:

     هکرها در تعطیلات هم فعال هستند

     با درپیش‌بودن ایام تعطیلات عید فطر، بسیاری از فعالان عرصه آی‌تی نگران افزایش آمار حملات سایبری هستند چراکه به گواه آمار و اطلاعات، هکرها در روزهای تعطیل، بیشتر به حملات سایبری مبادرت می‌کنند و به همین دلیل تیم‌های پشتیبانی و حفاظت از سیستم‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی باید حساسیت بیشتری نسبت به رصد این عرصه داشته باشند.

     فرامرز کلانتری، صاحب نظر فناوری اطلاعات و فضای مجازی، ضمن اعلام این مطلب گفت: «سال گذشته موسسه CloudFlare داده‌های ردوبدل شده روی بیش از ۱۰۰هزار سایت را بررسی کرد. نتایج به‌دست آمده نشان داد در یک روز عادی ۳/۱۵درصدِ درخواست‌های ارسال‌شده به سایت‌ها به‌نوعی به حملات سایبری مربوط می‌شدند. همچنین این میانگین می‌توانست در برخی روزها تا ۱۰ درصد بالا و پایین شود.»

     او افزود: «در ادامه همان تحقیق آمده بود که با درنظرگرفتن تعطیلات میلادی و جهانی سال جاری می‌توان بیشترین تعداد حملات را در روز کارگر (اول می)، روز مادر، روز هالوین و روز یادبود سربازان بازنشسته (۱۱ نوامبر) مشاهده کرد. درست در همان روزها که روزهای تعطیل هم بودند شاهد افزایش حملات سایبری بودیم. دلیل این مسئله هم احتمالا به ساده‌انگاری برخی افراد برمی‌گردد که فکر می‌کنند هکرها در روزهای تعطیل، دست روی دست می‌گذارند ولی این درست نیست و برای آن‌ها تعطیلات، مفهوم ندارد.»
     فرامرز کلانتری رییس هیئت مدیره سازه اطلاعات سامان در پایان تصریح کرد: «پورتال سامان نیز به‌عنوان یک سیستم نرم‌افزاری از این قاعده مستثنی نیست. ولی کارشناسان و همکاران ما در این پورتال، در تمام مراحل طراحی و اجرای پروژه‌های محول، با توجه به این مسئله و البته مسایلی از این دست، راه‌های نفوذ هکرها را مسدود کرده‌اند و ما تا کنون مشکلی در این زمینه نداشته‌ایم. وی افزود پورتال سامان پایش و کنترل روی پورتال های مشتریان حساس و کلیدی خود را همیشه در دستور کار دارد و پروژه ها و پورتالهایی که پشتیبانی وسطح خدمات متناسب با پورتال های حساس را انتخاب کرده اند در مقابل چنین حملاتی ایمنی بالایی داشته و تا کنون دچار مشکل نشده اند.»

آدرس شرکت سازه اطلاعات سامان
شرکت سازه اطلاعات سامان
آدرس : تهران - بزرگراه مدرس، خیابان وحید دستگردی (ظفر شرقی)، پلاک 215، طبقه دوم و ســوم
کد پستی: 1919814718
تلفکس : 22906448
مدیریت
فروش
پشتیبانی
شرکت سازه اطلاعات سامانکلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سازه اطلاعات سامان می باشد.