•    
    • تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
     منبع: سازه اطلاعات سامان
     تعداد بازدید: 321

     می‌خواهیم شرکت‌های کوچک را به سوی «خودارزیابی» سوق دهیم

     مدیرعامل سازه اطلاعات سامان در نشست جشنواره وب و کسب‌وکار در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری:
     می‌خواهیم شرکت‌های کوچک را به سوی «خودارزیابی» سوق دهیم

     رویکرد و هدف جشنواره وب و کسب‌وکار در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری با جشنواره‌های دیگر متفاوت است. برگزارکننده آن هم یعنی دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صمت، ماموریت متفاوتی دارد. یکی از اهدافش، توسعه فناروی در بخش تجارت است تا بهره‌گیری از این فناوری را ترویج دهد.
     مهندس جعفر اسکندریان مدیرعامل سازه اطلاعات سامان در اولین نشست دومین دوره جشنواره وب و کسب‌وکار در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری که در ساختمان وزارتخانه صمت برگزار شد با بیان این مطلب گفت: « تمرکز بسیاری از جشنواره‌ها روی برندگان است و همیشه افراد مدعی برای کسب عناوین برتر رقابت می‌کنند. اما ما با توجه به شاخص‌های ارائه‌شده در این جشنواره درپی آن هستیم که شرکت‌کننده‌ها به یک خودارزیابی برسند. همان‌طور که می‌دانید در جشنواره‌های مرسوم، معمولا عناوین برتر به کسانی می‌رسد که بیشترین رای را کسب کرده باشند ولی این‌جا ما معیار و شاخص‌هایی را تعریف کرده‌ایم که مبنای انتخاب است و بر همین اساس برندگان معرفی می‌شوند.»
     اسکندریان در ادامه پیشنهاد کرد که بهتر است برگزارکنندگان این جشنواره سازوکار تشویقی مناسبی برای بنگاه‌هایی در نظر بگیرند که وضعیت مناسبی از نظر فعالیت در حوزه آی‌تی و کسب‌وکار الکترونیک ندارند. او افزود :«در همین بخش صنعت و تجارت، کسب‌وکارهایی داریم که در حوزه فعالیت در فضای مجازی، خوب کار نکرده‌اند. اگر ملاک ما صرفا تعیین برنده باشد، آن بنگاهی که خودش هم می‌داند در این عرصه حرفی برای گفتن ندارد و طبق شاخص‌های ارائه‌شده ما نمی‌تواند جزو رقبای اصلی باشد اصلا انگیزه‌ای برای شرکت در این جشنواره نخواهد داشت.»
     در بخش دیگری از این مراسم دکتر برات قبادیان معاون پژوهش، آموزش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: «همکاران و دوستان ما در برگزاری همین جشنواره 72 شاخص را در نظر گرفته‌اند که کار بسیار مهمی است. باید دقت کنیم که در عرصه مجازی، سنگ بنای هر کاری خیلی مهم است و باید تمام جوانب کار بررسی شود. وقتی امروز از خودروهای خودران یا بدون راننده حرف می‌زنیم باید بدانیم که تا همین چندسال پیش رویایی بیش نبود ولی الان می‌دانیم که در برخی شهرهای جهان چنین خودروهایی مشغول تردد هستند. به همین دلیل بهادادن به حوزه آی‌تی در تمام عرصه‌ها می‌تواند مفید باشد و نباید از این مسئله غافل باشیم.»
     در پایان نیز مهندس فرزاد اسماعیل‌زاده مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات که متولی برگزاری این جشنواره هم به شمار می‌رود با اشاره به زمان برگزاری مراسم افتتاحیه گفت: «امسال تصمیم گرفته‌ایم که مراسم افتتاحیه جشنواره را همزمان با شروع نمایشگاه الکامپ در پایان تیرماه برگزار کنیم.  مستحضر هستید که وقتی به دنیای تجارت امروز نگاه می‌کنیم می‌بینیم 70درصدِ خرید‌های مردم از طریق موبایل انجام می‌شود و این مسئله، اهمیت حوزه آی‌تی را به ما یادآوردی می‌کند. بنابراین باید تلاش کنیم که تمام بخش‌های صنعت را با این عرصه آشنا کنیم و این‌گونه شرایط پیشرفت آن‌ها هم مهیا می‌شود.»

آدرس شرکت سازه اطلاعات سامان
شرکت سازه اطلاعات سامان
آدرس : تهران - بزرگراه مدرس، خیابان وحید دستگردی (ظفر شرقی)، پلاک 215، طبقه ســوم
کد پستی: 1919814718
تلفکس : 22906448
مدیریت
فروش
پشتیبانی
شرکت سازه اطلاعات سامانکلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سازه اطلاعات سامان می باشد.