•    
    • تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۱۱
     منبع: روابط عمومی سازه اطلاعات سامان
     تعداد بازدید: 174
     مدیر توسعه سازمانی پورتال سامان در مصاحبه با روابط عمومی

     موتورهای جستجو به وب سایت های که پروتکل های امن دارند توجه ویژه ای دارند

     https در کادر سبز رنگ نشان از امنیت و تایید آن وب سایت دارد. می‌خواهیم درباره اهمیت https برای افزایش آگاهی شما توضیح دهیم. می‌خواهیم بگوییم که https چیست و چرا مهم است.

     به گزارش روابط عمومی شرکت سازه اطلاعات سامان شاهرخ انصاریان مدیر توسعه سازمانی شرکت جهت آگاهی مخاطبین درباره آگاهی کاربران اینترنت از چگونگی کارکرد وب سایت های امن گفتند: سایت‌های امن در حقیقت رمزنگاری شده هستند به این معنا که اطلاعات صفحات به واسطه‌ی رمزنگاری از دید سایرین پنهان می‌ماند. وب سایت بانک‌ها و موسسات مالی، شرکت های بیمه‌ای، میل سرورها و همچنین صفحاتی که اطلاعات شخصی یا رمزهای عبورتان را در آن‌ها وارد می‌کنید، با استفاده از این پروتکل، رمزنگاری شده‌اند. این سایت ها با درج کلمات https که مخفف HyperText Transfer Protocol Secure می‌باشد و به معنی پروتکل انتقال ابرمتن امن است و تضمین اصالت‌سنجی وب سایت، حفاظت از حریم خصوصی و یکپارچگی داده‌های انتقالی می‌بلشد. در حقیقت، این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا پروتکل امن انتقال ابر متن بتواند تا حد زیادی امنیت ارتباط کاربران را تأمین نماید. این مدل رمزنگاری در  ابتدا اطلاعات ارسال شده از طرف شما برای سرور وب سایت را رمزنگاری می کند و در آنطرف هنگامی که وب سایت اطلاعات را دریافت می کند اول اطلاعات از حالت رمز شده خارج می‌شود و سپس تبدیل به دستورات قابل فهم برای سرور می‌شوند و در این میان اطلاعات برای هکرها قابل فهم نمی‌باشد.
     هچنین در حال ارسال پاسخ از سمت سرور به کلاینت شما هم همین مسیر رمز گذاری شده انجام می پذیرد و در انتها مرورگر وظیفه رمزگشایی جهت نشان دادن مطالب را برای شما دارد.
     انصاریان افزود کاربرد صفحات https صرفا برای رمزنگاری و رعایت حریم خصوصی نیست. در واقع https موید اطمینان از اصالت وب سایت است. این اصالت به واسط وب سایت رابط که وظیفه حفظ اطلاعات را دارد انجام می‌ شود. یعنی به این صورت که هنگامی که شما آدرس وب سایت را تایپ می کنید، این آدرس به وب سایت میانی که همان تایید کننده اصالت وب سایت مورد نظر می باشد ارسال می گردد و بعد از تایید این آدرس، آنگاه شما به سمت آن وب سایت هدایت خواهید شد. بعنوان مثال وقتی شما در پورتال بانک ملی هستید اگر در آدرس بار https://bmi.ir نوشته شده بود می‌توان مطمئن بود که اطلاعاتی که به اشتراک می‌گذارید قطعا با یکی از سرورهای بانک ملی به اشتراک گذاشته می‌شود. گوگل به طور متناوب فاکتور های جدیدی را به عوامل رتبه بندی خود اضافه می‌کند و رسما اعلام کرد که استفاده از این پروتکل باعث بهبود رتبه‌ی سایت در این موتور جستجوگر خواهد شد.
      

آدرس شرکت سازه اطلاعات سامان
شرکت سازه اطلاعات سامان
آدرس : تهران - بزرگراه مدرس، خیابان وحید دستگردی (ظفر شرقی)، پلاک 215، طبقه ســوم
کد پستی: 1919814718
تلفکس : 22906448
مدیریت
فروش
پشتیبانی
شرکت سازه اطلاعات سامانکلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سازه اطلاعات سامان می باشد.